(0) - 0,00

Dla monterów

Jeśli jesteś montażystą i lubisz współpracować z ciekawymi materiałami to dobrze trafiłeś. Poliwęglan to jedno z najnowocześniejszych tworzyw sztucznych, które przy montażu nie sprawia wielkiego problemu. Dzieje się tak ze względu na właściwości poliwęglanu, które idą w parze z jego estetyką, a także niezawodnością stosowania.
Poliwęglan to tworzywo, które łączy w sobie mechaniczne, optyczne i termiczne własności innych materiałów. Dzięki temu znajduje różnorodne zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, a także sprawdza się w wielu przydomowych rozwiązaniach. Jego przezroczysty wygląd bardzo mocno przypomina szkło, jednak waga poliwęglanu jest znacznie od niego mniejsza. Dodatkowo, materiał ten charakteryzuje się dużą odpornością , a także bezpieczeństwem użytkowania .
Dzięki elastyczności tworzywa, jego trwałości i wytrzymałości nie odczuwamy żadnych problemów przy klejeniu, wierceniu, frezowaniu, czy piłowaniu Materiał ten z łatwością ulega formowaniu dzięki czemu możemy z niego tworzyć spadziste i półokrągłe daszki.
Na sam koniec warto podkreślić, że choć sam montaż zadaszeń z poliwęglanu nie sprawia nam większych trudności to dobrze pamiętać o kilku zasadach, które zostały zawarte na dole strony. Kieruj się nimi, jeśli chcesz poprawnie zrealizować projekt Klienta.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Chętnie pomożemy

Porady specjalistów

Parametry poliwęglanu komorowego

Technologia produkcji tworzyw sztucznych zmieniła oblicze branży budowlanej wprost nie do poznania. Zamiast ciężkich i podatnych na uszkodzenia szyb stosuje się obecnie w większości... czytaj więcej

Gdzie najlepiej sprawdzi się poliwęglan komorowy?

Planujesz budowę domu albo chcesz zmodernizować wnętrze siedziby firmy, i poszukujesz najlepszych materiałów do tego zadania? Zastanów się zatem czy nie wykorzystać płyt z... czytaj więcej

Jakie zastosowania ma poliwęglan komorowy?

Tworzywa sztuczne zrewolucjonizowały wiele branż, w tym przede wszystkim budownictwo. Cechujące się doskonałymi właściwościami mechanicznymi i fizycznymi poliwęglany komorowe są chętnie wykorzystywane wszędzie tam,... czytaj więcej

Kierunek ułożenia płyt z poliwęglanu komorowego w dachach płaskich

Zadaszenie łukowe z poliwęglanu komorowego

Spad dachu z poliwęglanu komorowego

Docinanie płyt z poliwęglanu

Prawidłowy montaż płyt poliwęglanowych z filtrem UV

Prawidłowe przechowywanie płyt z poliwęglanu podczas montażu

Wiercenie w poliwęglanie komorowym

W przypadku zadaszenia z poliwęglanu komorowego ważny jest kierunek ułożenia płyt w dachach płaskich. Tutaj płyty powinny być ułożone kanalikami po spadzie, gdyż tylko w ten sposób skropliny wody będą mogły spływać w swobodny sposób.
W przypadku, gdy tworzymy zadaszenie łukowe z poliwęglanu komorowego ważne jest, aby wyginać płyty wzdłuż długości komór, zachowując minimalny promień gięcia.
Przy montażu powinniśmy też pamiętać o tym, aby spad dachu z poliwęglanu komorowego był nie mniejszy niż 10°.
Płyty z poliwęglanu możemy ciąć piłą tarczową lub ręczną o drobnych zębach wyrzynarką z ostrzem do metalu, a w niektórych przypadkach nawet nożykiem do tapet.
W przypadku płyt z filtrem UV musimy pamiętać o tym, aby montować je powłoką z filtrem w stronę słońca.
Podczas montażu poliwęglanu komorowego nie należy chodzić bezpośrednio po płytach. Dobrze jest położyć na nie szeroką deskę opierającą się na krokwiach.
Wiercąc otwory w poliwęglanie komorowym należy pamiętać, aby były one szersze niż wkręty montażowe. Dzięki temu zapobiegniemy pęknięciu płyty w chwili rozprężenia, bądź ściśnięcia pod wpływem zmiany temperatury.