(0) - 0,00

Montaż zadaszenia

Płyty z poliwęglanu komorowego są często wykorzystywane do zadaszenia tarasu. Dzięki nim zadaszenie jest lekkie i odporne na działanie promieni słonecznych. Warto też dodać, że  płyta z poliwęglanu komorowego nie pęka i nie ulega odkształceniom, wyróżnia się też estetyką i świetnie wpisuje w każdą przestrzeń. 

Niezwykle istotnym etapem pracy nad zadaszeniem tarasu jest jego montaż. Jak zrobić to prawidłowo i na co zwracać uwagę? Podpowiadamy poniżej, jak wyglądają poszczególne etapy montażu zadaszenia tarasu z poliwęglanu.

1. Przygotowanie płyty z poliwęglanu komorowego do montażu

Pierwszym etapem montażu zadaszenia z poliwęglanu jest odpowiednie przygotowanie płyty. Na samym początku należy zadbać o szczelne zamknięcie górnego brzegu płyty oraz zabezpieczenie dolnego brzegu. W przypadku górnego brzegu trzeba użyć do tego samoprzylepnej, nieprzepuszczalnej taśmy HDPE lub aluminiowej, dopasowanej do szerokości płyty. Dolny brzeg płyty należy zabezpieczyć wykorzystując paroprzepuszczalną taśmę HDPE, która nie przepuszcza kurzu ani insektów. Pomaga jednak w prawidłowym przepływie powietrza, co zapobiega parowaniu w komorach płyty.

  • górny brzeg płyty powinien być szczelnie zamknięty – wykorzystaj do tego samoprzylepną, nieprzepuszczalną taśmę HDPE lub aluminiową dopasowaną do szerokości płyty,
  • dolny brzeg płyty również powinien zostać zabezpieczony – tym razem wykorzystaj paroprzepuszczalną taśmę HDPE, która nie przepuszcza kurzu ani insektów. Pomaga ona jednak w prawidłowym przepływie powietrza, co zapobiega parowaniu w komorach płyty.

 

 

 

 

2. Zabezpieczenie komór profilem zamykającym aluminiowym typu F

Kolejny krok podczas montażu zadaszenia tarasu to zabezpieczenie komór profilem zamykającym aluminiowym typu F. Na poniższej grafice znajduje się dokładne oznaczenie umiejscowienia profilu zamykającego.

 

 

 

3. Łączenia poliwęglanu przy zastosowaniu profilu aluminiowego górnego i dolnego

Etap trzeci montażu zadaszenia to łączenie poliwęglanu przy zastosowaniu profilu aluminiowego górnego i dolnego. Na znajdującej się niżej grafice oznaczyliśmy miejsce uszczelek oraz profilu aluminiowego górnego i dolnego.

 

 

 

 

4. Łączenie poliwęglanu komorowego na podporze metalowej lub drewnianej przy zastosowaniu profilu górnego i uszczelki dolnej

Etap czwarty to łączenie poliwęglanu komorowego na podporze metalowej lub drewnianej przy zastosowaniu profilu górnego i uszczelki dolnej. Jak to dokładnie wygląda, w którym miejscu znajdują się profile, uszczelki i podpory – prezentuje poniższa grafika.

 

 

 

 

 

5. Montaż zadaszenia na krokwiach

Ostatnim etapem jest montaż zadaszenia tarasu z poliwęglanu komorowego na krokwiach. Jest to ostatnia czynność, po której będziemy mogli w pełni korzystać z nowego zadaszenia tarasu.