Skontaktuj się z nami: | biuro@plekspol.com.pl

Pełna oferta

Polietylen

Polietylen, oznaczany przemysłowym symbolem PE, to polimer etenu, który wynaleziony został w roku 1898 i do dnia dzisiejszego znalazł dziesiątki zastosowań w różnych dziedzinach życia. Początkowo jego pozyskiwanie było utrudnione ze względu na specyficzne warunki ciśnienia i temperatury, jakie trzeba było zapewnić, aby zainicjować reakcję chemiczną. Dopiero z biegiem lat, dzięki wprowadzeniu katalizatorów, udało się nie tylko zmniejszyć koszty całego procesu, ale również znacząco go uprościć. W zależności od metody pozyskiwania rozróżniamy polietylen o małej gęstości, otrzymywany z etylenu w formie gazowej, a także niskociśnieniowy o dużej gęstości.

Polietylen z powodzeniem wykorzystuje się między innymi w przemyśle chemicznym, motoryzacyjnym, elektronicznym oraz budowlanym. Służy on do wyrobu różnego rodzaju folii oraz pojemników, przedmiotów codziennego użytku takich jak karty kredytowe, markery, a nawet elementów pojazdów takich jak zderzaki czy błotniki. Jest on również składnikiem wielu kosmetyków, na przykład zmywaczy do paznokci i toników. Jako tworzywo charakteryzuje się on dużą giętkością, lekkością i przezroczystością, jest substancją termoplastyczną i woskowatą, dobrze izoluje zarówno ciepło jak i elektryczność. Wykonane z polietylenu folie nie przepuszczają pary wodnej i są odporne na działanie kwasów, soli i zasad oraz niskie temperatury.

Dzięki swoim właściwościom wyroby z polietylenu mogą być dopuszczone do kontaktu z jedzeniem, dlatego też z materiału tego wytwarza się zbiorniki na żywność i kosmetyki, elementy maszyn gastronomicznych. Znalazł on również zastosowanie w instalacjach oczyszczania ścieków i uzdatniania wody. Rury polietylenowe są niezwykle łatwe w montażu, ich gładka powierzchnia zapobiega spadkom ciśnienia i nagromadzaniu się osadów, poza tym nie korodują i są odporne na czynniki chemiczne i mikrobiologiczne, co znacząco przedłuża ich żywotność eksploatacyjną. Dodatkowo, ze względu na lekkość dużo łatwiej jest je przetransportować i zamontować.

Atutem polietylenu jest również fakt, iż podlega on recyklingowi, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska. Dokonuje się go zarówno metodą rozdrobnieniową, w której odpady szatkowane są na drobny granulat, a także metodą chemiczną, której produktami są substancje wyjściowe lub ich pochodne.
Firmy z takich miast jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań czy Wrocław, które zainteresowane są wyrobami z polietylenu, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Promocje / Aktualności

Aktualne promocje

Poliwęglan komorowy - rabat nawet do 30%, pozostałe tworzywa - rabat nawet do 20%

Zobacz wszystkie
Kontakt z nami

PLEKSPOL

ul. Borchardta 15

80-299 Gdańsk

 

Info - 509-464-922

Telefon - (58) 350-82-28

Fax - (58) 350-92-05

E-mail: biuro@plekspol.com.pl

Szczegóły kontaktu

PleksPol. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Produkcja: MinisterstwoReklamy.pl | CMS by Quick.Cms

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK