Skontaktuj się z nami: | biuro@plekspol.com.pl

Pełna oferta

Jakie zastosowania ma poliwęglan komorowy?

Tworzywa sztuczne zrewolucjonizowały wiele branż, w tym przede wszystkim budownictwo. Cechujące się doskonałymi właściwościami mechanicznymi i fizycznymi poliwęglany komorowe są chętnie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wytrzymałych i przezroczystych elementów. Płyty wykonane z tego materiału stanowią doskonałą alternatywę dla kruchego pleksiglasu czy szkła. Czym wyróżnia się to tworzywo na tle konkurencji i jakie zastosowania posiada? Ten krótki artykuł z pewnością wszytko wyjaśni.

Właściwości poliwęglanu komorowego

To konkretne tworzywo sztuczne powstaje na bazie żywic poliwęglanowych, które charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi. Przede wszystkim są wytrzymałe na uderzenia, co zdecydowanie zwiększa ich atrakcyjność w stosunku do szkła. Zapewniają dobrą izolację termiczną, , dlatego tak chętnie stosuje się je w budownictwie. Dzięki swej niezwykłej konstrukcji - w wewnętrznej strukturze tego materiału znajdują się puste komory - są bardzo lekkie i doskonale przepuszczają światło. Co więcej, można je dowolnie kształtować na zimno lub ciepło. Płyty wykonane z tego fascynującego tworzywa będą odporne na działanie warunków atmosferycznych; odpowiednio zabezpieczone powłoką akrylową nie wyblakną pod wpływem promieni słonecznych. Łatwo je również utrzymać w czystości, gdyż posiadają gładką powierzchnię.

Zastosowanie poliwęglanu komorowego

Ze względu na swoje właściwości płyty z poliwęglanu komorowego stosowane są głównie w budownictwie, zarówno mieszkalnym, jak i użyteczności publicznej. Tworzy się z nich m.in.:

• zadaszenia drzwi wejściowych, tarasów, balkonów, altan czy przystanków komunikacji miejskiej
• pokrycia dachowe obiektów użyteczności publicznej
• ścianki działowe, przegrody, osłony ochronne
• podwieszane sufity, balustrady, blaty, półki
• szklarnie oraz ogrody zimowe
• ekrany akustyczne
• świetliki
• reklamy

Jak widać, materiał ten jest bardzo wszechstronny. Można go stosować do budowy wielu różnych elementów architektonicznych tak wewnątrz, jak i na zewnątrz, i tylko od naszej pomysłowości zależy to, w jaki sposób go wykorzystamy.

Promocje / Aktualności

Aktualne promocje

Poliwęglan komorowy - rabat nawet do 30%!

Pozostałe tworzywa - rabat nawet do 20%!

Zadzwoń: 509 464 922

Zobacz wszystkie
Kontakt z nami

PLEKSPOL

ul. Borchardta 15

80-299 Gdańsk

 

Info - 509-464-922

Telefon - (58) 350-82-28
517 151 104
533 464 922

Fax - (58) 350-92-05

E-mail: biuro@plekspol.com.pl

Szczegóły kontaktu

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK