Skontaktuj się z nami: | biuro@plekspol.com.pl

Pełna oferta

Gdzie najlepiej sprawdzi się poliwęglan komorowy?

Planujesz budowę domu albo chcesz zmodernizować wnętrze siedziby firmy, i poszukujesz najlepszych materiałów do tego zadania? Zastanów się zatem, czy nie wykorzystać płyt z poliwęglanu komorowego. Są one coraz bardziej popularne w branży budowlanej i chętnie wykorzystywane przez architektów jako zamiennik szkła. Jeśli ciekawi Cię, dlaczego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem, to ten krótki artykuł z pewnością wszystko wyjaśni.

Dlaczego poliwęglan komorowy jest tak popularny?

To zasługa jego szerokich właściwości. Płyty wyprodukowane z żywic poliwęglanowych metodą koekstruzji (czyli procesu łączenia kilku odmiennych tworzyw w jedną całość) są niezwykle wytrzymałe, lekkie (ze względu na swoją komorową budowę), a przy tym bardzo łatwe w obróbce - w celu uzyskania określonego kształtu można je bez problemu giąć czy ciąć. Cechują się one wysoką odpornością na uderzenia oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Doskonale przepuszczają światło, nie przemakają i bez problemu radzą sobie w skrajnych temperaturach od -40°C do nawet +120°C. Płyty z poliwęglanu komorowego zapewniają ponadto doskonałą izolację termiczną. Odpowiednio zabezpieczone warstwą akrylu nie ulegną również deformacjom wynikającym z działania promieniowania UV.

Gdzie najlepiej sprawdzi się poliwęglan komorowy?

Ze względu na swoje doskonałe parametry techniczne płyty z tego materiału wypierają tradycyjne szkło w praktycznie każdej dziedzinie. To, jak zostaną one wykorzystane, zależy tylko od naszej wyobraźni. Najczęściej płyt używa się do budowy:

  • wszelkiego rodzaju pokryć dachowych – i to zarówno w domach i ogródkach prywatnych, jak i obiektach publicznych, np. w halach sportowych, na basenach, w wiatach przystankowych czy osłonach bankomatów
  • szklarni, ogrodów zimowych, altan, werand itp.
  • świetlików oraz klap dymowych
  • osłon maszyn przemysłowych, tarcz i hełmów ochronnych, ekranów akustycznych i innych przedmiotów zwiększających bezpieczeństwo pracy
  • kabin prysznicowych, ścianek działowych, drzwi przesuwnych
  • podwieszanych sufitów, balustrad wewnętrznych oraz zewnętrznych
  • półek, regałów, blatów
  • reklam zewnętrznych
Promocje / Aktualności

Aktualne promocje

Poliwęglan komorowy - rabat nawet do 30%!

Pozostałe tworzywa - rabat nawet do 20%!

Zadzwoń: 509 464 922

Zobacz wszystkie
Kontakt z nami

PLEKSPOL

ul. Borchardta 15

80-299 Gdańsk

 

Info - 509-464-922

Telefon - (58) 350-82-28
517 151 104
533 464 922

Fax - (58) 350-92-05

E-mail: biuro@plekspol.com.pl

Szczegóły kontaktu

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK