Skontaktuj się z nami: | biuro@plekspol.com.pl

Pełna oferta

Dla budownictwa

Popularność w branży budowlanej płyty poliwęglanowe zdobyły przede wszystkim dzięki doskonałej przepuszczalności światła i przezroczystości. Powszechnie stosuje się je do tworzenia zadaszeń i świetlików – od niewielkich wiat i przystanków autobusowych po pokrycia całych stadionów.

Pod względem funkcjonalności tworzywo polimerowe nie różni się zasadniczo od wykorzystywanego wcześniej do tych celów szkła. Jest równie wytrzymałe i doskonale opiera się niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Płyty poliwęglanowe pod wieloma względami przewyższają jednak zwykłe szyby. Przede wszystkim dają o wiele większe możliwości aranżacyjne. Podczas, gdy klasyczne przeszklenia mogą mieć jedynie formę płaską, prostokątną lub dwuspadową, zadaszenia z tworzywa można dowolnie kształtować, nadając im na przykład formę zaokrągloną.

Kolejną wartą podkreślenia zaletą poliwęglanu jest bezpieczeństwo. Stłuczone szkło tworzy odłamki o ostrych krawędziach, które stwarzają ryzyko zranienia. Płyty z tworzywa są odporne na uderzenia mechaniczne, jednak nawet jeśli ulegną uszkodzeniu, nie zagrażają zdrowiu ani życiu. Bezpośrednio wynika to również z wagi obu materiałów. Poliwęglan jest dużo lżejszy od szkła, co sprawia, że wznoszenie bazujących na nim konstrukcji jest o wiele łatwiejsze i wymaga mniej czasu.
Ważnym aspektem późniejszego użytkowania przeszkleń jest utrzymywanie ich w czystości. Szkło jest w tym temacie dość wymagające – wyraźnie widać na nim zabrudzenia i smugi. Problem stanowić mogą również szyby umiejscowione na wysokości. Do czyszczenia płyt z poliwęglanu nie potrzeba żadnych specjalnych zabiegów ani środków. W razie utrudnionej dostępności nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdemontować przeszklenie, umyć, a następnie zamontować je z powrotem.

W ofercie naszej firmy znalazły się płyty do różnorodnych zastosowań budowlanych, które pozwolą na stworzenie konstrukcji o dużej żywotności. Nasze wyroby doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wytrzymałe i wydajne doświetlenie pomieszczenia.

Promocje / Aktualności

Aktualne promocje

Poliwęglan komorowy - rabat nawet do 30%, pozostałe tworzywa - rabat nawet do 20%

Zobacz wszystkie
Kontakt z nami

PLEKSPOL

ul. Borchardta 15

80-299 Gdańsk

 

Info - 509-464-922

Telefon - (58) 350-82-28
517 151 104
797 375 142

Fax - (58) 350-92-05

E-mail: biuro@plekspol.com.pl

Szczegóły kontaktu

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK